Kráľova hoľa
Nadmorská výška: 1946 m
Lokalita: Nízke Tatry
 návštevná knihavšeobecné informácieturistický sprievodcafotogalériaokolie
 
úvod

Vyberte si trasu:

Cestou hrdinov SNP zo Šumiaca z Vernára z Pohorelej z Pustého poľa z Telgártu cez Kráľovu skalu z Vikartoviec Z Liptovskej Tepličky zo Spišského Bystrého na bicykli
Návštevný poriadok národného parku Nízke Tatry Zásady bezpečného pohybu v horách Kontakty Linky Cestopisy Predpoveď počasia
www.shmu.sk


Partner projektu kralovahola.sk

Turistický sprievodca

Z Pustého poľa na Kráľovu hoľu

Obtiažnosť: vysoká

Dĺžka: 11 km

Prevýšenie:

Čas túry: 3:30 h

Zaujímavosti: pekná trasa vedúca popri riečke Hnilec až k jej prameňu pod Kráľovou hoľou popod skalný amfiteáter Martalúzka.

Priebeh trasy: Pusté pole - Zadná dolina - Zadná Nemecká - Tri studne - Kráľova hoľa

Popis trasy: Od rázcestia na Pustom poli pokračujeme asfaltovou komunikáciou po zelenom a žltom turistickom značení popri riečke Hnilec k rázcestiu Zadná dolina. Od rázcestia vľavo žltou značkou po lesnej ceste, neskôr v prudkom stúpaní po chodníku ku kóte Zadná Nemecká. Odtiaľ stále chodníkom po žltej značke, neskôr popod skalný amfiteáter Martalúzka popri kaskádach Hnilca k rázcestiu Tri studne. Ďalej modrým značením v prudkom stúpaní na vrchol Kráľovej hole.

Obmedzenia: Opisovaná trasa prechádza Prírodnou rezerváciou Martalúzka, pohybovať na tomto území sa smie len po vyznačených turistických chodníkoch. Počas celej trasy musí návštevník dodržiavať návštevný poriadok.

úvod | návštevná kniha | všeobecné informácie | turistický sprievodca | fotogaléria | okolie

© 2005 - 2024 mKs - Všetky práva vyhradené