Kráľova hoľa
Nadmorská výška: 1946 m
Lokalita: Nízke Tatry
 návštevná knihavšeobecné informácieturistický sprievodcafotogalériaokolie
 
úvod

NÁUČNÝ CHODNÍK

O projekte Realizácia Podporili nás Na stiahnutie
Návštevný poriadok národného parku Nízke Tatry Zásady bezpečného pohybu v horách Kontakty Linky Cestopisy Predpoveď počasia
www.shmu.sk


Partner projektu kralovahola.sk

Náučný chodník
Slovenský raj - Nízke Tatry

O projekte

Náučný chodník spája národné parky Slovenský raj a Nízke Tatry, pričom východzími bodmi sú obec Vernár a Kráľova hoľa. Chodník je vhodný na jednodňové výlety, ako aj na ukončenie turistami obľúbenej hrebeňovky Nízkych Tatier. Trasa prechádza po už existujúcom červenom a modrom turistickom značení, bola rozšírená o krátky úsek (cca 1000 m) na najvyšší bod NP Slovenský raj vrchol Prednej hole a späť.

Náučný chodník Slovenský raj – Nízke Tatry predstavuje samoobslužný peší obojsmerný líniový letný aj zimný náučný chodník prechádzajúci územím národných parkov Nízke Tatry a Slovenský raj. Tento chodník vedie z horskej obce Vernár v Slovenskom raji na majestátnu Kráľovu hoľu v Nízkych Tatrách (resp. opačne), sleduje existujúci červený a modrý turistický chodník. Na trase je inštalovaných 10 informačných panelov zaoberajúcich sa prírodnými ale aj historickými pomermi v tejto oblasti. Veľká časť trasy vedie otvoreným hôľnym terénom s množstvom výhľadov na okolité pohoria - Slovenský raj, Nízke a Vysoké Tatry, Volovské, Stolické vrchy a Muránsku planinu.

Parametre náučného chodníka / Vernár - Kráľova hoľa

Dĺžka chodníka: 14,5 km
Čas prechodu: 5 hodín 30 minút
Prevýšenie celkom: 1168 m
Stúpanie: 1379 m
Klesanie: 211 m

Parametre náučného chodníka / Kráľova hoľa - Vernár

Dĺžka chodníka: 14,5 km
Čas prechodu: 4 hodín 15 minút
Prevýšenie celkom: 1168 m
Stúpanie: 211 m
Klesanie: 1379 m
úvod | návštevná kniha | všeobecné informácie | turistický sprievodca | fotogaléria | okolie

© 2005 - 2024 mKs - Všetky práva vyhradené